Alapítványaink:

Adószám: 18457043 - 1 - 06

Alapítvány elnöke: Pásztor Attila

Támogatási lehetőségek:

1. A fenti számlaszámra történő befizetéssel.
  2. Csekken történő befizetéssel. A csekk Nagy Róbertnél szerezhető be a fenti címen, munkaidőben.
  3. Az adóbevallás elkészítésekor, az adó 1 %-nak felhasználásáról történő nyilatkozattal. Az ehhez szükséges nyomtatvány az adócsomagban található, a név és az adószám pedig fent olvasható.

Támogatható célok:

Az alapítvány célja, egyben közhasznú tevékenységei:

• nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés, kulturális tevékenység,
  • hátrányos helyzetű tanulók társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése.
  • A kiszombori tehetséges és szorgalmas diákok segítése.
  • Az Iskolai Nevelési Program segítése a szellemi és tárgyi feltételek biztosításával

Így többek között:

• Kiemelkedő tanulmányi- és sporteredmények, kitartó szorgalom elismerése az általános iskolában.
  • Tehetséges tanulók anyagi támogatása, tehetségük kibontakoztatásában.
  • A helyi nevelési program szellemében többfunkciós berendezések, eszközök beszerzése, bővítése kül- és beltéren.
  • A naprakész és folyamatosan megújuló pedagógiai felkészültséget segítő könyvek, kiadványok, szoftverek, valamint pályázati nyomtatványok, adatlapok beszerzése.

Oláh Veronika Alapítvány:

A kedvezményezett adószáma: 18290763-1-06

Bankszámlaszám: 5680016-10014949-00000000
Kiszombor és Vidéke Takarékszövetkezet

Az alapítvány célja:
A Kiszombori Dózsa György Általános Iskola kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő, alsó tagozatos diákjainak támogatása.
Finanszírozásunkkal a sikeres tanulmányok folytatását segítenénk. A tanulmányi versenyek nevezési díjához és egyéb költségeihez (utazás, szállás, eszközök beszerzése, stb.) való hozzájárulással, tanulmányi ösztöndíjak, tehetséggondozó táborok költségeinek támogatásával, anyagi hozzájárulással. A támogatások odaítélésénél a tanuló szociális helyzetét kiemelten figyelembe vesszük.

A leendő elsősök mindig ajándékban részesülnek iskolába lépésük alkalmából. (Kedvet hozó füzet színes ceruzával. Benne az alapítvány mindkét bélyegzője.) 3 éve biztosítjuk az alsós tanulók év végi jutalomkönyveit kb. 65.000 Ft értékben.

A hitoktatásban részesülők 25.000 Ft értékben kaptak ajándékkönyvet.

Az alapítvány céljainak elérése érdekében adományokat gyűjt.
Kérem, támogassák adójuk 1%-ával alapítványunkat.

Alapítványunk a fenti teendőkön kívül a következő tevékenységeket végzi:

• Hivatalos iratok kikérése a Szegedi Járásbíróságról, az alapítvány nyilvántartásba vétele az új rendeletek alapján.
  • Takaréklevél megújítása.
  • Az 1%-os támogatásra történő felhívás plakátját eljuttatni az illetékes helyekre.
  • Közhasznúság bejegyezése. Dr. Tóth Veronika ügyvédnő, Makó.
  • Tényleges tulajdonosi nyilatkozat megújítása. Kiszombor és Vidéke Takarékszövetkezet.
  • Sír karbantartása.
  • Megemlékezés.
  • Sírkő készítése, melynek határideje: 2014. december.

A fenti feladatok megszervezését, utazási- és telefondíjait adományként magára vállalja Süliné Rácz Emőke, az alapítvány kuratóriumának elnöke.

"Lehet, hogy elfelejtik, mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól."

Carl William Buehner

Idegenvezető és webdizájner: Prónai Éva © 2022